Zajac v roku 2023: Čínska astrológia BaZi

Veľká sila prináša veľkú zodpovednosť. Aký bude Zajac v roku 2023 podľa čínskej astrológie BaZi? Čaká vás krásny, avšak náročný rok, v ktorom z vás bude vyžarovať sila. Staňte sa lídrom, buďte rozhodný, riešte problémy a pomáhajte ostatným. Peniaze, sila a autorita… Čo viac si ešte priať?


Zajac v roku 2023 BaZi čínska astrológia

Zajac v roku 2023: Staňte sa lídrom a pomáhajte druhým

Zviera v BaZi totožné so zvieraťom roku sa stáva vládcom daného roka. Reprezentuje ho hviezda Grand Duke, ktorá ho ako vládcu činí neskutočne silným a viditeľným pre ostatných. Ako už vieme, rok 2023 je rokom Vodného Zajaca, a preto sa hviezda Grand Duke usídľuje práve v Zajacovi.

Ak máte vo svojej BaZi tabuľke Zajaca pravdepodobne vás čaká zaneprázdnený rok, no nie až taký zaneprázdnený, aký čaká Hada v roku 2023. Počas celého roka sa budú všetky oči vo vašom okolí upierať na vás. Každý bude pozorovať, čo spravíte a poviete, a to môže prinášať do života celkom veľký tlak a stres. Z tohto dôvodu vnímajú niektorí ľudia (najmä introverti) prítomnosť tejto hviezdy ako problém, no to vôbec nemusí byť pravda.

V starovekej Číne, za čias vzniku BaZi, totiž spoločnosť nemala moc v láske ľudí, ktorí sú lídri a rozhodujú sa sami za seba. Mať hviezdu Grand Duke v dnešnom svete znamená, že Zajac je akýmsi lídrom roka 2023 a každý za ním bude prichádzať a požadovať od neho rozhodnosť. Pokiaľ ste už teraz lídrom v práci, v rodine alebo vo svojej komunite, táto hviezda je pre vás skvelá. Akože áno, na druhú stranu so sebou prináša aj rôzne prekážky a zmeny, ale o tom sú lídri – musia rozhodovať, riešiť problémy a pomáhať ostatným, podobne ako Drak v roku 2023. Problematická by mohla byť vtedy, ak nemáte radi výzvy a pozornosť okolia.

Čo ďalšie pozitívne čaká Zajaca v roku 2023?

S hviezdou Grand Duke sa viaže ďalšia pozitívna hviezda – The Duke’s Arrival. Hovorí o tom, že by ste mali byť v pozícii vykonávania rozhodnutí. Ak ich zatiaľ robiť neviete, mali by ste sa to čím skôr naučiť. Nebojte sa spraviť krok vpred, pretože toto je váš rok na to, aby ste zažiarili. Pokiaľ nemáte radi pozornosť a rozhodovania, môže to byť pre vás náročný rok. Treba sa však chopiť situácie a smelo chytiť býka za rohy a vyraziť vpred.

Golden Lock je hviezda bohatstva, ktorá v starodávnom doslovnom ponímaní znamenala, že vám niekto daruje hrniec zlata. V modernom zmysle to môžeme vnímať ako príležitosti na veľké projekty. Na to, aby ste mohli profitovať z tejto hviezdy, nesmiete byť malý ustráchaný zajko, ale silný a schopný Zajac, pretože príležitosti patria tým, ktorí sa neboja. Niektorí ľudia sa môžu báť zlyhania, ale v tomto prípade a v tejto kombinácii je šanca na úspech vyššia, ako šanca zlyhania, takže smelo do toho. S finančnými záležitosťami pomáha aj hviezda Jade Hall, ktorá pomáha zvýšiť hodnotu vašich aktív. Avšak, logicky, ak nemáte žiadne aktíva a ani rozrobené investície, nemôže sa vám ani nič multiplikovať.

Pripravte sa na nové vedomosti a nárast autority

Ďalšia pozitívna hviezda je General Star. Prináša nárast sily a autority. Ak ste zamestnaní, môžete byť preradený na inú pozíciu alebo do iného projektu, takže sa pravdepodobne bude učiť nové veci. Pre tých, ktorí sú otvorení zmenám, je to dobrá hviezda. V opačnom prípade môže byť tento rok pre vás zložitý.

Heavenly Yi reprezentuje mocného pomocníka, mentora alebo poradcu, ktorý vám vstúpi do života. Rok 2023 je skvelý, ak hľadáte nejakého učiteľa. Pretože na všetko, čo chce človek v živote dosiahnuť, musí mať tie správne vedomosti. Nebojte sa poprosiť o pomoc.

Zajac v roku 2023
zdroj: Freepik

Nárast vedomostí prichádza podporiť aj ďalšia priaznivá hviezda Intelligence star, ktorá so sebou prináša nové príležitosti na rast a učenie sa nových vecí. Táto hviezda je prospešná najmä pre kariéru a štúdium. Avšak v dnešnej dobe viac, než v práci alebo škole, musí človek vedieť uspieť najmä v živote – naučte sa vytvárať pevné vzťahy s ľuďmi (pokojne aj cez sociálne siete). Štúdium podporuje aj hviezda Study Hall. Tento rok jednoducho budete naberať nové schopnosti a vedomosti, či sa vám to páči alebo nie. 🙂

Na čo si dávať pozor v roku 2023, ak máte v BaZi Zajaca?

S veľkou silou prichádza aj veľká závisť. Tou sa v tomto roku vaše okolie rozhodne nebude tajiť. Hviezdy Hidden Corpse a Sword Edge vám pripomínajú, že keď má niekto moc, tak zaručene sa objavia nejakí prízemní záškodníci a lúzri, ktorí sa ho snažia ohovárať a zničiť. Povedzte si, že pokiaľ nedosiahnete svoje ciele, tak títo prízemní ľudia vyhrajú. Nevšímajte si ich a nepočúvajte ich názory a prízemné reči, čo sa vám budú snažiť nahovoriť. Naučte sa manažovať stres a udržte pod kontrolou choroby a zranenia, ktoré ste posledné roky ignorovali, mohli by prísť a dožadovať si vašu pozornosť. Môže vás dokonca čakať aj operácia.

Ďalšou hviezdou je Sky Cry. Tá urobí človeka o čosi viac sentimentálnejším a keďže budete lídrom, môžete sa cítiť aj opustenejší.

Celkové hodnotenie roka: ****

____

Joey Yap, jeden z najväčších BaZi majstrov na svete, hovorí, že človek má vždy na výber. Môže si zvoliť, či naplní potenciál pozitívnych hviezd a zvezie sa na ich vlne, hoc môže byť náročnejšia, alebo bude doma sedieť so založenými rukami a bojkotovať vplyv prichádzajúcich energií. V tom prípade je možné, že sa aktivujú tie negatívne. Treba preto byť o krok vpred a byť produktívny. Život totiž nikdy nebude jednoduchší, to človek sa musí zlepšiť, aby mu stíhal.

Zajac v roku 2023 podľa pozície v základnej tabuľke čínskej astrológie BaZi

V základnej tabuľke BaZi existuje podľa dátumu a času narodenia 5 možností (4 osobné piliere a 1 pilier šťastia), kde sa môže Zajac nachádzať. Prikladám sem BaZi softvér od Joeyho Yapa, pomocou ktorého si pozriete, v ktorom pilieri sa nachádza u vás. Každý pilier reprezentuje inú oblasť života, a teda vplyvy prichádzajúcich hviezd sa v roku 2023 budú manifestovať primárne v danej príslušnej oblasti.

BaZi analýza zajac

Zajac v spoločenskom paláci (pilier roku narodenia)

Ročný pilier reprezentuje spoločenské kruhy a to, ako je osoba vnímaná v širšom okruhu ľudí. Ak spomenuté energie hviezd prilietajú do tohto paláca, môžete v tomto roku stretávať vplyvných ľudí a učiť sa od najlepších.

Zajac v pracovnom paláci (pilier mesiaca narodenia)

Mesačný pilier reprezentuje pracovnú oblasť a kariéru. Ak máte Zajaca v mesiaci, spomenuté vplyvy sa môžu odrážať vo vašej práci. To znamená, že v práci to môže byť váš rok na výslní, kedy máte možnosť stať sa špičkou vo svojom odbore, ak budete pracovať dostatočne tvrdo.

Zajac v partnerskom paláci (pilier dňa narodenia)

Denný pilier reprezentuje vašu osobnosť. Nachádza sa tu aj partnerský palác, a preto z neho odčítavame aj blízke partnerské vzťahy (vzťahy s partnerom/-kou, manželom/-kou, milencom/-kou, súrodencom, ale aj vzťah samého k sebe). Ak ste single a máte Zajaca v dni, je pre vás tento rok skvelý na to, aby ste sa dali naspäť do parády. Ak ste vo vzťahu, tento rok sa oplatí počúvať a rešpektovať partnera a jeho rady, pretože sú tento rok TOP.

Zajac v paláci investícií a cieľov (pilier hodiny narodenia)

Hodinový pilier reprezentuje plány, ciele, investície a vízie do budúcnosti. Ak máte Zajaca v hodine tento vietor do plachiet vám v roku 2023 bude fúkať do týchto oblastí, a preto môže byť pre vás vhodný na investície či predaj produktov, ale aj firmy.

Zajac v pilieri šťastia (10 ročný pilier)

10 ročný pilier šťastia reprezentuje externé udalosti, ktoré budú mať zvonka vplyv na život človeka. Sú to akési vonkajšie energie, ktoré rôzne interagujú s jednotlivými piliermi v osobnej BaZi tabuľke. Ak sa nachádzate v 10 ročnici Zajaca, môžu k vám tento rok prichádzať vedúce pracovné pozície zvonka.


*V BaZi tabuľke nie je možné na 100 % určiť šťastie alebo udalosti v živote človeka na základe hviezd iba v jednej zemskej vetve (t. j. v jednom zvierati). Vždy vyhodnocujeme interakciu všetkých 4 pilierov dohromady, spolu s vplyvmi roku a 10 ročnými piliermi šťastia. Nedá sa preto na 100 % spoľahnúť na analýzy jednotlivých zvierat, ktoré sa nachádzajú na internete, čiže aj tejto stránke.

Zaujalo vás BaZi?

Zaujalo vás umenie BaZi a chceli by ste sa v ňom sami vzdelávať? Vrelo vám odporúčam online kurz čínskej astrológie BaZi od môjho skvelého učiteľa Norberta Synčáka.

akademia cinskej metafyziky

Nechce sa vám BaZi študovať a túžite po konzultácii ohľadom vašej konštitučnej tabuľky? Kontaktujte ma. Rada sa pozriem na to, či by som vám vedela zasvietiť sviečočku na vašu cestu životom. S profesionálnym BaZi rozborom vám rada pomôže aj úžasná koučka Juditka Synčáková.

Categories: Rok 2023

0 Comments

Pridaj komentár

Avatar placeholder

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *