6 harmónií: Harmonická kombinácia šiestich zemských vetiev v BaZi

BaZi kombinácia 6 harmónií je pevným spojením šiestich zemských vetiev. Ako táto kombinácia funguje, kedy nastáva a kto z nej vyťaží najviac? Prečítajte si o najvhodnejšom spojení medzi partnermi.

Protiklady sa priťahujú, alebo ako funguje kombinácia 6 harmónií

Kombinácia 6 harmónií sa nazýva aj spojením tajných priateľov. Na jednu stranu vytvára nový prvok v BaZi tabuľke a na druhú stranu zabraňuje Clashom. Môžete si to predstaviť tak, že pokiaľ vám hrozí nejaký Clash (napríklad v roku Dreveného Draka to bude Pes) a prichádza vám na pomoc zviera vytvárajúce s vami 6 harmónií, dôsledky Clashu budú minimálne, alebo sa vôbec nemusia prejaviť. 

Spájanie zemských vetiev do 6 harmónií prebieha nasledovne:

6 harmónií BaZi diagram

POTKAN (子) + BYVOL (丑) = ZEM

TIGER (寅) + PRASA (亥) = DREVO

ZAJAC (卯) + PES (戌) = OHEŇ

DRAK (辰) + KOHÚT (酉) = KOV

HAD (巳) + OPICA (申) = VODA

KÔŇ (午) + KOZA (未) = OHEŇ

Ako si môžete všimnúť v diagrame, ide o priamy vzťah opozitnej kvality, ktorý je zároveň najvhodnejší na partnerstvo. Akoby v zmysle „protiklady sa priťahujú“. Takéto spojenie môže (ale nemusí) vo svojich 4 pilieroch skrývať vaša osobná BaZi tabuľka, alebo vám môže prísť v 10 ročných pilieroch šťastia alebo každých 12 rokov, mesiacov, dní či hodín.

Potkan a Byvol v spojení 6 harmónií

Potkan a Byvol spolu vďaka spojeniu 6 harmónií vytvárajú nový prvok Zem. Zem reprezentuje stabilitu a bezpečie. Prečo? Keď to rozoberieme na prvky, tak Potkan má v sebe prvok Vody (Gui) a Byvol zas Zeme (Ji). Ak sa spojí voda so zemou v tom správnom pomere a zapojíme tú správnu zložku predstavivosti, vznikne akási bahnitá zmeska vhodná na stavbu bezpečných príbytkov. 

Toto spojenie vznikne preto, lebo jinová zem Ji je jemne naivnejšia, avšak starostlivá a dodáva veciam ukotvenie. Jinová voda Gui je plná rezervoáru inteligencie, avšak je vrtkavá a chýba jej stabilita. Ak sa spoja, krásne sa vyvažujú a dávajú jeden druhému to, čo potrebuje a čo mu chýba.

Tiger a Prasa v spojení 6 harmónií

Tiger a Prasa spolu pomocou 6 harmónií tvoria prvok Drevo. Drevo predstavuje produktivitu a pokrok, a preto je toto silné spojenie vhodné na rýchly rast. Základný prvok Tigra je jangové drevo Jia a základný prvok Prasaťa zas jangová voda Ren. 

V mysli si to môžete predstaviť ako situáciu, kedy sa obrovský strom napojí na mohutný rezervoár vody. Čo sa vtedy stane? Poriadne sa bude napájať a čerpať z múdrosti Vody, ktorá mu prichádza, a nikdy neprestane rásť.

Zajac a Pes v spojení 6 harmónií

Zajac a Pes spolu v spojení 6 harmónií vytvárajú prvok Oheň. Oheň odzrkadľuje a posilňuje charizmu a neodolateľnosť. Hlavný prvok Zajaca je jinové drevo Yi. U Psa je to zase jangová zem Wu.

Predstavte si to ako majestátnu skalu (Wu), na ktorej rastú dychberúce divoké skalné ruže (Yi). Prirodzená zvedavosť, prúdenie zaujímavých nápadov a vrúcne medziľudské vzťahy Yi sa môžu oprieť o bezpečie a stabilitu Wu, vďaka ktorej môže vzplanúť vo vášnivom a nespútanom ohni, aby spolu vytvorili dielo, ktoré sa zachová po mnoho generácií.

Drak a Kohút v spojení 6 harmónií

Drak a Kohút spoločne vďaka spojeniu 6 harmónií tvoria prvok Kov. Kov reprezentuje silu a autoritu. Drakov hlavný prvok je jangová zem Wu a Kohútov jinový kov Xin. 

Môžete si to predstaviť ako vzácny drahokam ukrytý v pevnej skale, ktorý láka davy návštevníkov, aby sa ho pokúšali zmocniť bez ohľadu na schodnosť chodníkov či náročnosť výpravy k ukrytému pokladu. Vďaka podpore Wu dokáže Xin žiariť stovky kilometrov ďaleko a priťahovať zraky ostatných. Ak takýto poklad raz zočíte, už niet cesty späť, ako len urobiť všetko pre to, aby ste ho získali.

Had a Opica v spojení 6 harmónií

Had a Opica pomocou spojenia 6 harmónií vytvárajú prvok Vodu. Voda je v čínskej astrológii BaZi vnímaná ako prvok inteligencie a vedomostí. Hlavný a najsilnejší prvok Hada je jangový oheň Bing reprezentujúci vášeň a Opice jangový kov Geng reprezentujúci nezlomnú silu a akciu. 

Pokiaľ silným ohňom, akým je Bing, roztavíte železnú rudu, môžete ju vytvarovať do mocných kovových nástrojov, ktoré nezastaviteľnému generálovi vyhrajú nejednu bitku. Pre takéhoto generála neexistuje na jeho ceste žiadnej prekážky, s ktorou by si neporadil, a preto je táto kombinácia znakom schopnosti riešiť problémy.

Kôň a Koza v spojení 6 harmónií

Kôň a Koza tvoria ďalší pár v spojení nazývanom 6 harmónií. Spoločne vytvárajú tzv. ministerský Oheň nazývaný aj spojenie Slnka a Mesiaca. Táto kombinácia upevňuje bohatstvo, komunikáciu a vzťahy. Hlavný prvok Koňa je jinový oheň Ding a hlavný prvok Kozy je jinová zem Ji.

Predstavte si to ako sopku chrliacu lávu napríklad na Islande. Tá na seba strhne pozornosť každého domáceho i turistu. Produktom tohto prírodného divadla je následne pôda plná bohatstva. V BaZi jazyku oheň podporuje zem a dodáva jej pocit bezpečia na to, aby sa mohla svetu ukázať v celej svojej kráse.

Ako určiť, či vaša BaZi tabuľka obsahuje 6 harmónií?

Určenie spojenia Šesť harmónií je jednoduché. Stačí, ak sa vo svojej BaZi tabuľke pozriete na svoje štyri piliere osudu a v zemských vetvách pohľadáte, či náhodou nemáte vedľa seba alebo obkročmo sa nachádzajúce vyššie spomenuté kombinácie. Poprípade vám doplňujúca kombinácia môže priletieť v danom roku (mesiaci, dni, hodine) alebo sa môže nachádzať v 10 ročných pilieroch šťastia.

6 harmónií v BaZii

Pri kombináciách, čiže aj kombinácii 6 harmónií, je v BaZi dôležité, či je vzniknutý element pre človeka pozitívny alebo negatívny. To sa dá zistiť pomocou sily Day Mastera, čiže Vládcu dňa. Čo to všetko znamená bude pravdepodobne rozobraté v pokročilejších článkoch. 

Chcete vedieť viac?

Nedočkavci a zvedavci si to môžu zistiť už teraz, a to na kurze čínskej astrológie od môjho skvelého učiteľa Norberta Synčáka. Day Master sa rozoberá už v základnom balíku kurzu BaZi Nebeská pečať osudu alebo v kurzoch BaZi I a BaZi II.

akademia cinskej metafyziky

0 Comments

Pridaj komentár

Avatar placeholder

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *