Čaká nás rok Dreveného Draka: Čo prinesie rok 2024?

Rok 2024 je podľa čínskej astrológie BaZi rok Dreveného Draka. Tešíte sa, alebo sa, ako ja vzhľadom k mojej konštitúcii, trošku obávate? Bude to pre vás rok na výslní, alebo si ešte nejaký čas počkáte? Pripravte sa na rok zmien, ktorý odštartuje úplne novú éru.

Rok Dreveného Draka: Čím nás prekvapí rok 2024?

V BaZi tabuľke na rok 2024 sa nachádzajú až dva clashe, čiže dva strety protichodných energií. V tomto prípade ide o Draka so Psom a Tigra s Opicou. Tieto energie spolu zvyknú bojovať, pretože sa každá nachádza na opačnom póle od tej druhej. Ako keby každá chcela niečo úplne iné, jedna spať už o 20:00 a druhá by chcela v tom istom byte usporiadať párty so začiatkom práve o 20:00.

Rok Dreveného Draka 2024
Zdroj: Kevin Chan

V praxi to môže znamenať, že nás v roku 2024 ako spoločnosť čaká veľa zmien. To, čo fungovalo doteraz, nemusí fungovať naďalej a spôsob života ľudí sa postupne môže začať meniť. Rok Dreveného Draka zároveň otvára dvere do novej 20 ročnice, tzv. Period 9, ktorá tu bude až do roku 2043. Vyznačuje sa rýchlo napredujúcimi technológiami, ale aj nárastom záujmu o spiritualitu.

Drevený Drak ako vládca roka 2024

Vládca roka 2024, po anglicky Grand Duke, je teda spomínaný Drevený Drak. Každý vládca má nejakých svojich obľúbencov a niektorých, ktorých… nemá až tak obľúbených, povedzme. Ale každý vládca to má inak. Čiže ak máte v roku 2024 smolu a ste vo vládcovej nemilosti, rok 2025 môže byť úplne o inom.

Aby sme si to vysvetlili aj laicky, tak to je, ako keď človek (v našom prípade vládca roka) pracuje vo firme ako manažér. Má nejakých asistentov, s ktorými priamo spolupracuje (kombinácie s vládcom roka). Potom nejakého chudáka, ktorý nevie povedať „nie“, a preto je ľahké mu naváľať veľa roboty (opozícia s vládcom). Zároveň má firma aj ľudí, napríklad na iných oddeleniach, s ktorými tento manažér vôbec neprichádza do styku. To sú zvieratá, ktoré s vládcom roku nespolupracujú.

Prečo roku 2024 vládne Drevený Drak a ako sa určuje vládca roka spomínam v inom článku, takže tu to rozoberať už nebudeme.

A Drak povedal: „Kohút, ty si môj kamoš, a preto sa budeš vyhrievať v mojej prítomnosti!“

Každý vládca roku má zvieratá, s ktorými mu to ladí a ktoré má radšej ako ostatné. Pre Draka je to Kohút, s ktorým tvorí tzv. 6 harmónií. To znamená, že im to spolu ladí, a preto by sa Kohútom v roku 2024 mohlo dariť viac. Ďalej tvorí tzv. tri harmónie s Opicou a Potkanom. V tomto prípade ide o akýchsi Troch mušketierov, ktorí držia za každých okolností spolu.

Zdroj: Freepik

Vo všeobecnosti je dobré byť kamoš (čiže v BaZi reči: byť v kombinácii) s vládcom roka. Avšak netreba zabúdať na to, že ak sa motáte okolo vysoko postaveného vládcu na výslní, dostane sa nemalé množstvo pozornosti aj na vás. Najideálnejšie by bolo ju využiť vo váš prospech k dosahovaniu životných cieľov. Ako? To si prečítate pri jednotlivých zvieratách v roku 2024, ktorých rozbory ešte pripravujem.

A Drak sa škaredo pozrel na Psa stojac obďaleč a povedal: „Ty nie!“

Pes sa nachádza v presnej opozícii s Drakom a má s ním clash. To znamená, že ak je tento rok vládcom roka Drak, Pes sa nachádza na úplne opačnom konci spektra. Drak je vitálny, má najviac energie, najviac autority a všetci sa okolo neho točia a obskakujú ho. Pes sa nachádza na najnižšom bode, čiže má najmenej energie. Pes v roku 2024 bude trošku plávať proti prúdu, čo s minimom energie môže byť náročné, ale nie nezvládnuteľné. Môžu prísť určité výzvy, prekážky a zmeny, ktoré môžu ukončiť staré a priniesť niečo nové.

Zdroj: Freepik

Znamená to, že to na tento rok radšej celé zabaliť „veď to predsa aj tak vôbec nemá zmysel“ a odsťahovať sa za polárny kruh? Vôbec nie! (Ale ak chcete, môžete.) V každej BaZi tabuľke sa totiž nachádzajú štyri stĺpce, čiže až 4 rôzne oblasti, v ktorých sa dá operovať. Čiže ak vám tento rok nepraje do práce, je ideálny čas na nápravu medziľudských vzťahov, alebo sústredenie sa na plány do budúcna či deti. A v tej práci si budete iba tak prežívať a všetky veľké plány môžete nechať na ďalšie roky, veď život je (zväčša) dlhý a čínska astrológia BaZi pestrá.

Chcem vedieť viac, a to nielen o roku Dreveného Draka

Čítali ste toto so zatajeným dychom a pomyslením na to, že by ste tiež radi vedeli takto kombinovať vzťahy medzi jednotlivými zvieratami? Super, tak to máme spoločné. Ak sa chcete vzdelávať v BaZi, odporúčam skvelý online kurz čínskej astrológie BaZi Nebeská pečať života od môjho učiteľa Norberta Synčáka. K dispozícii je základný balíkrozšírený balík a plný balík, ako aj jednotlivé moduly BaZi samostatne. Možete si pozrieť aj ponuku ďalších kurzov čínskej metafyziky.

akademia cinskej metafyziky

Ak sa vám zrovna nechce študovať, no priali by ste si byť v roku 2024 o krok pred pred ostatnými, môžete kontaktovať mňa, alebo koučku Juditku Synčákovú.

Categories: Rok 2024

0 Comments

Pridaj komentár

Avatar placeholder

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *