Kombinácie, konflikty a tresty: Zemské vetvy v BaZi a ich vzťahy [všeobecne]

V BaZi rozoznávame rôzne zemské vetvy a ich vzťahy. Ide o harmonické kombinácie, disharmonické konflikty a špeciálnu kategóriu trestov. Prečo je to tak a ako tieto vzťahy vznikajú?

Aké sú zemské vetvy v BaZi a ich vzťahy?

Ako bolo spomenuté v článku Čaká nás rok Dreveného Draka rôzne zemské vetvy (v iných článkoch na tomto blogu nazývané jednoducho zvieratá) s tými druhými rôzne interagujú. Rovnako, ako my ľudia v našom pozemskom svete, ani zvieratá v BaZi neexistujú samostatne, ale v spoločnosti ostatných. A keď už žijú v tej spoločnosti, majú medzi sebou aj určité vzťahy a preferencie jedného pred druhým.

Zdroj: Freepik

Kombinácie v BaZi: Šesť harmónií, Tri harmónie a Smerové kombinácie

Niektoré zvieratá sú si podobnejšie, alebo sa harmonicky dopĺňajú, a preto spolu vychádzajú dobre. Navzájom si rozumejú, podporujú sa a vytvárajú spolu nové „zážitky“. V tomto prípade to znamená, že po ich spojení vytvoria aj nový element (ten tzv. „zážitok“), ako Drevo, Oheň, Zem, Kov či Vodu. V BaZi tieto kombinácie nazývame 6 harmónií (v angl. Six harmony), 3 harmónie (z angl. Three Harmony) a Sezónne kombinácie (z angl. Seasonal Combination).

Konflikty v BaZi: Šesť konfliktov, Šesť disharmónií a Deštrukcia

Iné zvieratá zas disponujú absolútne odlišnými, opačnými charakteristikami, a tak je pre ne náročnejšie navzájom sa chápať a spolupracovať. V tomto prípade ide o tzv. clashe, čiže protichodné energie vytvárajúce negatívne kombinácie, ako 6 konfliktov (z ang. Clash). Ďalej k negatívnym kombináciám radíme aj 6 disharmónií (z angl. Harm) a vzťahy nazývané Deštrukcie (z angl. Destruction). 

Tresty v BaZi: Sebatrest, Nevďačný trest, Šikan a Nespoločenský trest

Samostatnú kapitolu potom tvoria aj tresty, ako Sebatrest (z angl. Self Punishment), Nevďačný trest (z angl. Ungrateful punishment), Šikan (z angl. Bullying punishment) či Nespoločenský trest (z angl. Uncivilized Punishment). O trestoch sa hovorí, že sú akousi karmickou záťažou, ktorú si so sebou človek nesie z minulého života. Niečo kedysi neurobil v súlade s morálkou alebo podobne, a preto si to tento život musí o to viac odpracovať a poučiť sa z toho.

Ako rozoznať jednotlivé zemské vetvy v BaZi a ich vzťahy?

V prvom rade si povedzme, kde tieto zemské vetvy v BaZi tabuľke hľadať. Zemskú vetvu reprezentuje 12 rôznych zvierat – Tiger, Zajac, Drak, Had, Kôň, Koza, Opica, Kohút, Pes, Prasa, Potkan a Byvol. V osobnej BaZi tabuľke sa nachádzajú v štyroch pilieroch osudu tesne pod nebeskými kmeňmi, čiže tesne pod Jia, Yi, Bing, Ding, Wu, Ji, Geng, Xin, Ren alebo Gui. Niektoré môžu tróniť priamo vedľa seba, iné obkročmo a niektoré sa vo vašej osobnej BaZi vôbec nemusia nachádzať.


To, či si bude nejaká zemská vetva rozumieť s inou, čiže interakciu jednotlivých zvierat, vieme vyčítať z ich rozloženia v BaZi kruhu života. Jednotlivé grafiky si pri všetkých vzťahoch postupne ukážeme. Grafiku som si požičala z materiálov môjho skvelého (nielen) BaZi učiteľa Norberta Synčáka.

V prípade záujmu sa od neho môžete kurz čínskej astrológie s názvom Nebeská pečať života naučiť aj vy zo súkromného priestoru vášho počítača. K dispozícii je základný balíkrozšírený balík a plný balík, ako aj jednotlivé moduly BaZi samostatne. Alebo sa rovno vrhnúť do štúdia v Akadémii čínskej metafyziky.


0 Comments

Pridaj komentár

Avatar placeholder

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *